Search

Mount Olivet Elementary School Honor Roll



The following Mount Olivet Elementary School students made the honor roll for the 2020-2021 third nine weeks grading period. Congratulations students!

The following students were recognized as principal’s scholars:


KINDERGARTEN

Eric Algarin Herrera, Mason Ayers, Brody Branch, Alexandra Conrad, Abigail DeGiovanni

Kaydence Dickerson, Lily Drouin, Caleb Fields, Ian Gann, Sha'Kiyah Giles, Bryan Gomez Juarez, Rozayvion Gomez, Liam Gravely, Anastasia Greer, Ameriah Hairston, Malaki Hairston, Grayson Hawks, Christian Hodge, Kristen Hopkins, Kamryn Martin, Emmalyn McKinney, Zoeymar Melendez, Justin Morgan, Tiffany Patterson, Camden Pilson, Skylar Plummer, Neveah Price, Lavon Pruitt, Ricardo Rivera, Amelia Ruiz, Emerson Spencer, Oliver Workman


FIRST GRADE

Jamyah Anglin, Cody Campbell, Joel Campbell, Elijah Fitzgerald, Jadalyn Garcia-Tiznado, Analia Gomez-Malone, Ellie Gunter, Avery Hynes, Brayden Kidd, Hayden Mena, Ezinne Omoji, Ralei Peters, Parker Rowe, Alivia Williams


SECOND GRADE

Reagan Asbury, Sadie Boone, Avary Ferguson, Branson Gibson, Caleb Gravely, Ania Hairston, Malayia Hairston, Stephen Holland, Tate Lackey, Calvin Lovelace, Damon Mickles, Addyson Minter, Anderson Platero Batres, Mason Plummer, Keegan Redd, Amiah Reid, Merrell Simon Jr., Ava Vazquez, Michael Wilson, Jakobe Wright


THIRD GRADE

Emma Deitz, Azriyah Flood, Jagger France, Hector Garcia Aguilar, Aaron Garcia

Daisy Hairston, Madison Hairston, Trey Hairston, James Hopkins, Parker Hynes, Cheyenne James, Abygayle Kidd, Zayden Morris, Jordyn Pilson, LiamRuiz, Jordyn Simpson

Arabella Spencer, Alannah Swanson, Carter Taylor, Douglas Westmoreland

Alyssa Williams, London Williams, Mia'bella Wimbush, Kylie Zola


FOURTH GRADE

Zachary Bake, Markus Bunn, Kaitlyn Dalton, Tia Giles, Bryce Hayzlett, Braylen McBride, Alina Moyer, Zachary Sharon, Memphis Simmons, Ella Van Arman, Mason Wingfield


FIFTH GRADE

Miriam Barbour, Norah Cundiff, Talon France, Skylar Hairston, Micheal Jeffress II, Isabella Mills, Yareli Ruiz Tamayo, Matthew Whitaker


The following students were named to the honor roll:


KINDERGARTEN

Xavier Davis, NaZari Mitchell, Serenity Moore, Izabella Thomas


FIRST GRADE

Zefrina Capulong, Dre'von Lang, Nathaniel Miracle, Aniya Patterson, Logan Register, Jacob Ruiz, Olivia Williams


SECOND GRADE

Zariah Carter, Jasiah Clifton, Isabella Glasgow, Gavin Hutcherson, Karter Jennings

Mikai Morris, Casey Richardson, Avery Salgado, Abigail Stafford


THIRD GRADE

Alicyia Barksdale, Braylyn Beal, Marqus Becker, Alexay Hairston, Camden Hairston

La'Leonia Martin, Romeo Martin-Rivera


FOURTH GRADE

Tamara Giles, Daniel Gomez-Malone, Zimari Hairston, Micah Jones, Sydney Minter

Miyana Penn, Jasalyn Thomas

FIFTH GRADE

Zhedrick Capulong, Joseph Clark, Jackson Gunter, Joseph Hopkins, Ty'Aye Morris

Lillian Pruitt, Morgan Smith, Piper Stimpert, Phoenix Stockton, Logan Thornhill

504 views0 comments