Search

Drewry Mason Elementary School Honor Roll



RIDGEWAY – The following Drewry Mason Elementary School students made the honor roll for the 2019-2020 second nine weeks grading period. Congratulations students!


The following students made the Principal's List:


KINDERGARTEN

Elijah Adkins, Madison Arnold, Trevis Carson, Addison Chipman, Brantley Cooper, Khalyl Crawford, Ava Cuthbertson, Liam Deskins, Olivia Fackler, Jose Gomez-Jimenez, Emma Grubb, Jubilation Gunnell, Austin Havens, Sayler Hubbard, Amelia Hundley, Riley James, Jayden Lopez Vazquez, Brinlee Martin, Maewyn McCraw, Rava Nester, Austin Roland, Philip Santoemma, Brinden Washburn, Alayna Whitlow, Gaberial Woods, Camaron Wooten


FIRST GRADE

Presley Adkins, Baylee Bocock, Sophie Brannock, Kendrick Carter, Addison Chaney, Ryleigh Clark, Taylor Cockram, Abigail Coleman, Kiya Crawford, Tucker Hite, Madeline Hodges, William Horne, Alaina Hubbard, Rylie Jarrett, Caylee King, Curren Lawrence, Caleb Manson, Tyson Moore, Cabella Nunn, Peyton Plasters, Gabrielle Reynolds, Madilyn Reynolds, Angel Rivera-Jimenez, Jair Romero Reyes, Rylee Smith, Alaska Wooten


SECOND GRADE

Harlee Atkins, Easton Crosby, Lillian Eanes, Jayveon Estes, Nicholas Gamble, Kailynn Gehrke, Estrella Gomez, Sophia Hatcher, Aidan Hinojosa, Eric Hodge, Dora Holland, Emberlyn Hundley, Kira Kulish, Hermione Lawrence, Jonas Lopez-Lopez, Justin Lopez-Yoc, Caleb Powell, Savannah Shelton, Riley Stanford, Harper Strader, Selena Stultz, Jaythan Thompson, Madalyn Webb


THIRD GRADE

Seth Burgess, Emily Coleman, Addison Compton, Ryan DeShazo, Drew Foster, Makayla Goins, Lily Harris, Owen Hodges, Elizabeth Lewis, Paxten Lewis, Collin Stowe, Abdulrahman Umar


FOURTH GRADE

Carleigh Bowers, Kaylee Burks, Alijah Cooper,Kirsten Hairston, Lily Jones, Brenna Light, Lidia Lopez-Yoc, Presley Royster, Shaelyn Nance, Jenna Turner, Leah Vaughn, Tristan Wilson, Ariyah Yates


FIFTH GRADE

Mayrin Becerra-DelToro, Khloe Beche, Jason Day, Ryder DeShazo, Addison Fulcher, Caden Hairston, Laylah Hairston, Drew Hankins, Kevin Hughes, Meredith Joyce, Nathaniel Lane, Colten Lewis, Jadyn Long, Kenyon Martin, James Millner, Samara Peoples, Joseph Shrader, Amira Whitlow


The following students were named to the E/S honor roll:


KINDERGARTEN

Valery Escarcega-Gonzalez, Robert Forcier, Sheldon Garnes, Thomas Henry, Brinlee Martin, Drake Owens, Mubarak Muneer Salim, Kymani Scales, London Scales, Sunshine Spencer, Bethany Winter, Serenity Wolfe, Jonathan Wyatt


FIRST GRADE

Aubree Bowers, Abigail Day, Damian Del Toro Rodgriguez, Patricia Dominguez-Alvarez, Mason Fackler, Kaylee Finney, Isabella Goings, Jaden Harbour, JyKierious Harris, Lucas Harris, Braden Layman, Brenden Penn, Peyton Perdue, Justin Perez Cortez, Bradley Perez-Cruz, Zachary Prichard, Nolan Rash, Jy’Mier Redd, Bentley Smith, Isaiah Smith, Elijah Spencer, Lilian Spencer, Kaiden Younger


SECOND GRADE

Connor Adkins, Emily Agee, Gannon Blackwell, Ethan Brown, Ashley Burns, Ethan Craig, Noah Fulcher, Adrian Garcia-Mena, Daniel Hicks, Abigail Hodge, Eric Hodge, Brody McGhee, Addison Meeks, Ackley Pace, Kameron Red, Temperance Reed, Marya Salim, Aiden Smith, Jordyn Thomas, Amelia Tollison, Danna Valerio Mejia, Derrell Valentine


THIRD GRADE

Bryant Adkins, Grayson Amos, Leonidas Ansetta, Mackenzie Baker, Kaylee Church, Ava Marie-Cole, Christopher Dominguez-Alvarez, Sawyer Donavant, Mollie Draper, Jaleah Garnes, Tyler Harris, Laya Hege, Urijah Hollandsworth, Mia Jimenez- Garcia, Spencer Knighton, Anderson Lopez-Lopez, Sandro Martinez-Jimenez, Payton McLain, Ayden Moore, Carson Prillaman, Eli Rierson, Brett Noah Roberts, Micah Russell, Jacob Schaller, Rachel Shoup, Honor Smith, Abrianna Stout, Christopher Turner, Skylar Varney, Michael Vernon, Owen Wingfield, Isabella Ziglar


The following students were named to the A/B honor roll:


FOURTH GRADE

Brody Bocock, Madison Boles, Lilianna Ellis Coretlynn Hailey, Isaac Hinojosa Jr., Lilly Hundley, Kaylee James, Kylee Johnston, Meadow Jones, Wyatt Reynolds, Ariella Sanchez-Posadas, Dilan Steele, Jayden Stockton, Tristan Wade, Bryant Washburn


FIFTH GRADE

Serenity Arrington, Levi Brammer, Riley Clifton, Anna Cuthbertson, Austin DeShazo, Savannah Draper, Careli Diaz-Dominguez, Jordan Elmahmoud, Aja Garnes, JayLynn Hankins, Tyler Harding, Jackson Hodges, Destany Horsman, Dha'Karri Long, Bryson Morris, Danielle Redd, Katherine Robarge, Peyton Roland, Mohamed Salim, Mason Smith, Haley Solomon


The following students made the academic award:


KINDERGARTEN

Paxton Stowe


FIRST GRADE

Brian Dannegger, Sebastian Gomez-Jimenez, Alice Musick, Sawyer Reed


SECOND GRADE

Annabelle Whitaker


FOURTH GRADE

Levi Winders

1,427 views

Regular office hours are

Monday - Friday 9 AM - 5 PM

Watch us 24/7 on

 Comcacst Cable 21

276-647-9289

276-647-2000

2670 Virginia Avenue,
Collinsville, VA 24078

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

© 2020 by BTW21, INC. All rights reserved.